textařské a redakční služby

Videopohlednice od příbramských studentů: Druhé a třetí místo v ČR

23.05.2014 12:46

Tento školní rok proběhl pod záštitou Ministerstva školství mládeže a tělovýchovy a za podpory Městské části Praha 13 už XIII. ročník celostátní soutěže v anglickém jazyce Video pohlednice z mého města.

Jeho patronkou je Velvyslankyně Spojeného království Velké Británie a Severního Irska v České republice. Nově mohli tento rok žáci soutěžit i v německém jazyce. Soutěž má rozvinout schopnost žáků mluvit v cizím jazyce plynule a bez ostychu.Žáci Gymnázia Příbram se této soutěže zúčastnili jak v anglickém, tak i německém jazyce. Ve 3. kategorii jednotlivců v německém jazyce skončila Petra Prýmková (kvarta) na 3. místě. Ve 4. kategorii skupin v anglickém jazyce se Filip Martinkovič (kvinta), Markéta Kofroňová (sexta) a Adéla Dobešová (kvinta) umístili na 2. místě.

Tento tým byl během dubna nominován na první tři místa a následně pozván 15. května na Ministerstvo školství mládeže a tělovýchovy, aby zde převzal ceny. Kategorii vyhrál tým Gymnázia Ostrov.

Všichni soutěžící z Gymnázia Příbram si natáčení videopohlednic užili, hodlají se příští rok znovu zúčastnit a obhájit svá umístění.

Adéla Dobešová, Gymnázium Příbram, Legionářů

Vyhledávání

Kontakt

Stanislav Břeň - Příbram ag. Příbram + 420 606 293 764

Newsletter Příbram ag.

Přihlaste se k odběru novinek:

Zpravodajství

Nebyly nalezeny žádné záznamy.