textařské a redakční služby

V příbramské nemocnici vystoupí Besharmonie

25.11.2014 07:59

Oblastní nemocnice Příbram pořádá 11. prosince od 17.00 další tradiční Vánoční koncert, který je znovu určen pacientům, zaměstnancům a další veřejnosti.

Tentokrát zve nemocnice do Příbrami pražský pěvecký studentský sbor Besharmonie, který v nemocnici již jednou vystupoval a jeho tehdejší přijetí návštěvníky koncertu bylo velmi střízlivě řečeno nadšené.

Besharmonii tvoří bezmála 50 zpěváků, kterými jsou současní i bývalí studenti tří pražských gymnázií – Gymnázia Jaroslava Heyrovského, Gymnázia Botičská a Gymnázia Nad Kavalírkou.

Besharmonie pravidelně spolupracuje se zahraničními pěveckými sbory a s českými studentskými i profesionálními orchestry. Je držitelem mnoha českých i zahraničních ocenění a za dobu své existence (sbor vznikl na podzim 2002) vydal sbor již tři CD, čtvrté CD nyní nahrává. Besharmonie také pravidelně koncertuje u nás (Brno, Břevnov, Rudolfinum,...) i mimo naši republiku (Německo, Švýcarsko, Řecko, Itálie, Anglie, Francie, Španělsko a další).
Repertoár sboru je nesmírně pestrý, v Příbrami, kam přijede asi 30 zpěváků pod vedením sbormistra Libora Sládka, se můžeme těšit na spirituály, lidové písně celého světa, vánoční i populární hudbu.

Vánoční koncert nemocnice se uskuteční ve čtvrtek 11. prosince od 17.00 v multifunkčním sále nemocnice (areál I, Příbram I, pavilon C, 4. patro). Členové sboru i další partneři koncertu se vzdali nároku na honorář, vstup na koncert je tak opět zdarma.

Stanislav Holobrada, ředitel Oblastní nemocnice Příbram

Vyhledávání

Kontakt

Stanislav Břeň - Příbram ag. Příbram + 420 606 293 764

Newsletter Příbram ag.

Přihlaste se k odběru novinek:

Zpravodajství

Nebyly nalezeny žádné záznamy.