textařské a redakční služby

V Příbrami zvažují opětovnou změnu názvu ulice Zdeňka Vojíře

17.01.2015 08:01

Pro opětovné přejmenování ulice Zdeňka Vojíře se na prvním pracovním jednání nového zastupitelstva v prosinci 2014 vyslovil klub Šance pro Příbram.

Ulice Zdeňka Vojíře (původně Prokopská) musela být přejmenována z důvodu duplicitních názvů ulic: Prokopská ulice je totiž ještě na Březových Horách. V červenci o tomto problému uvedl tehdejší místostarosta Ivan Šedivý toto: „V první fázi jsme byli upozorněni ministerstvem vnitra, že jsme povinni duplicitní názvy ulic odstranit. Proto jsme věc postoupili letopisecké komisi, která ze zásobníku, ve kterém byly kromě významných osobností také názvy našich partnerských měst, vybrala název Zdeňka Vojíře.“ Přejmenování ulice však vzbudilo mezi obyvateli Příbrami velkou diskusi.

Místostarosta města Příbrami Václav Švenda v této věci uvedl, že požadavek na přejmenování ulice nové vedení města zaznamenalo i od občanů. „O této záležitosti se jedná. V tuto chvíli zjišťujeme, co by opětovná změna adresy pro občany a podnikatele obnášela a zda by je to spíše neobtěžovalo,“ uvedl k záležitosti přejmenování ulice Zdeňka Vojíře místostarosta Švenda s tím, že živnostenský odbor analýzu již provádí a její výsledky by měly být známy příští týden.

Námět na opětovné přejmenování ulice bude také předložen na jednání komise kulturní, letopisecké a památkové, která zasedne v novém složení, následně bude věc projednána na jednání rady města a ve finále na zastupitelstvu.

red
 

Fotogalerie: V Příbrami zvažují opětovnou změna názvu ulice Zdeňka Vojíře

Tato fotogalerie je prázdná.

Vyhledávání

Kontakt

Stanislav Břeň - Příbram ag. Příbram + 420 606 293 764

Newsletter Příbram ag.

Přihlaste se k odběru novinek:

Zpravodajství

Nebyly nalezeny žádné záznamy.