V Příbrami šel na rande. A málem přišel o auto, osobní věci i život

17.04.2014 13:17

Příbram (Příbramsko) - Šok musel zažít v neděli 13. dubna čtyřiadvacetiletý muž z Příbramska. Schůzka s osmnáctiletou dívkou, kterou si domluvili přes sociální síť, se zvrhla v přepadení. „Díky policistům, kteří vykonávali hlídkovou činnost, byl případ odhalen a pachatelé zadrženi,“ řekla pribramag.cz mluvčí příbramské policie Monika Schindlová.Vše začalo v neděli večer, kdy poškozeného vylákala obviněná žena na schůzku před jednu příbramskou restauraci. „Jejím úmyslem však bylo zmocnit se jeho osobního motorového vozidla značky VW Golf, a to po předchozí domluvě se svým čtyřiadvacetiletým přítelem. Dívka poškozeného muže na schůzce požádala, zda by ji s jejím známým odvezl do jedné obce na Milínsku. Tam majitele auta pozvali do domu a najednou celá událost začala mít zcela jiný spád,“ uvedla Schindlová.

Obviněný muž nejdříve předstíral hledání peněz, aby řidiči za odvoz zaplatil, následně však vytáhl zpoza zad plynovou pistoli a požadoval po něm klíčky od vozidla, mobilní telefon a peněženku. „Poškozený se nejdříve snažil domluvit, dokonce se pokusil pachatele odzbrojit, což se mu ale nepodařilo, a poté se chtěl zachránit vyskočením z okna. Násilník ho však udeřil pistolí a kolenem do hlavy,“ řekla mluvčí.

Následně mu vzal klíčky od auta, telefon, notebook a peněženku s dvěma platebními kartami. Do automobilu si pachatelé nanosili svoje věci a mezitím se oba střídali v hlídání poškozeného, aby jim neutekl a neustále mu vyhrožovali zastřelením. Muže poté posadili na zadní sedadlo, kdy bylo jejich úmyslem vysadit ho na nějakém odlehlém místě, a auto si ponechat.

„Vše jim překazila v Příbrami hlídka policie, která se zde vozidlo snažila chvíli po půlnoci zastavit a zkontrolovat. Řidič však na výstražné světelné zařízení s nápisem Stop reagoval sešlápnutím plynového pedálu a újezdem z daného místa. Policisté auto začali okamžitě pronásledovat a v obci Nepomuk se jim ho podařilo zastavit,“ popsala událost Schindlová.

Potom zjistili, že uvnitř se nacházejí pachatelé přepadení a poškozený muž. Ten byl převezen do příbramské nemocnice s  několika zlomeninami v obličeji a otřesem mozku. Oběma pachatelům za zločin loupeže a přečin nedovolené opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku hrozí až deset let odnětí svobody. Muž byl ve středu ráno přepraven do vazební věznice, již v minulosti se dopustil jiné loupeže.

redDiskusní téma: V Příbrami šel na rande. A málem přišel o auto, osobní věci i život

Nebyly nalezeny žádné příspěvky.

Přidat nový příspěvek