textařské a redakční služby

Středočeští záchranáři mají dnes napilno, při nehodě zemřel jeden člověk

25.10.2014 16:20

V sobotu ve 14.06 přijal dispečink linky 155 informaci o dopravní nehodě osobního auta v Cerhenicích, které narazilo do budovy a jehož řidič zůstal uvnitř v bezvědomí. Na místo vyjely kolínské posádky vozidla rendez-vous a rychlé zdravotnické pomoci a o spolupráci byli požádáni kolegové z pražské letecké záchranné služby.

Po příjezdu k nehodě lékař zjistil, že pacient měl epileptický záchvat, a po ošetření byl pozemní cestou přepraven do kolínské nemocnice.

Ve 14.17 přijali záchranáři výzvu k výjezdu k nehodě tří osobních aut na obchvatu Kolína u sjezdu na Polepy. Na místo vyjel lékař ve vozidle rendez-vous z Kutné Hory, posádky kolínské a kutnohorské rychlé zdravotnické pomoci a k místu události byl přesměrován i vrtulník pražské letecké záchranné služby, který ale kvůli povětrnostním podmínkám nakonec nemohl doletět.

Jedna osoba na místě podlehla vážným mnohočetným poraněním a lékař konstatoval smrt. Jedna nezletilá a čtyři dospělé osoby utrpěly zhmoždění hrudníku a břicha od bezpečnostních pásů a byly transportovány ke kontrolním vyšetřením do kolínské nemocnice.

Ve 14.39 byl operačnímu středisku hlášen pád muže ze střechy z výšky přibližně šesti metrů na Nymbursku. Na místo okamžitě vyjela posádka nymburské rychlé lékařské pomoci a přivolán byl i vrtulník hradecké letecké záchranné služby.

Muž po pádu ze střechy utrpěl otevřenou zlomeninu horní končetiny a lékař měl podezření na poranění páteře. Pacient byl odborně ošetřen, zafixován proti pohybu a přepraven do vinohradské nemocnice v Praze.

Petra Effenbergerová, mluvčí středočeské záchranné služby

Vyhledávání

Kontakt

Stanislav Břeň - Příbram ag. Příbram + 420 606 293 764

Newsletter Příbram ag.

Přihlaste se k odběru novinek:

Zpravodajství

Nebyly nalezeny žádné záznamy.