textařské a redakční služby

Stará Příbram: Unikátní fotky i s komentářem

13.03.2014 17:19

Vladimír Srnka z Březových Hor nám poskytl unikátní fotografie i s vlastním komentářem.

1. Děti ze školy na Březových Horách jsou připraveny zasadit stromy před školou na dnešním náměstí J. A. Alise. Někteří žáci drží slavnostně opentlené stromky. Od vchodových vrat vlevo sázeli stromky chlapci a napravo děvčata.

Za každou třídu jeden stromek. Této události přihlíželo také velké množství občanů. Většina zasazených stromů je dodnes před školou. Tedy úctyhodných 76 let. Originál fotky zapůjčil pan Klíma z Březových Hor, který se také zúčastnil jako žák sázení. Fotka je unikátní tím, že nám díky datu ukazuje přesně den, kdy se událost stala.

2. Letecký pohled na Březové Hory asi ze začátku 20. století. Uprostřed jsou Březové Hory. V pravém horním rohu se nachází Příbram. Březové Hory s Příbramí spojovaly tři cesty. Vpravo Mariánská. Na konci Březových Hor vlevo je dnešní Pahorek nad Domem dětí. Původně důl Karolína.Uprostřed je Prokopská ulice. Dnes v některých místech vidíme původní ulici. Na začátku a u bývalé Weilovny. Ještě dříve byla ulice přerušena vlakovým nádražím. A vlevo Anenská ulice. Ta je z větší části patrná i dnes. Končí na lávce přes nádraží.

V pravém dolním rohu je část obce Drkolnov a lesík před je Březohorský hřbitov. Od hřbitova vpravo se jelo na Březnici a Brod. Dnešní Žežická ulice. Dole uprostřed je silnice na Rožmitál pod Třemšínem a od ní vlevo je ulice Ke Stadionu. Nalevo od Hor se rozkládá Drmlovo Pole a Podlesí se silnicí na Lazec. V levém horním rohu je silnice do Lhoty u Příbrami, napravo od ní Škrtilka a železniční trať. Uprostřed nahoře se klikatí silnice na Trhové Dušníky a vpravo silnice na Pičín. V pravém horním rohu se nachází cesta na Dubno.

Vladimír Srnka, Březové Hory

Diskusní téma: Stará Příbram: Unikátní fotky i s komentářem

Nebyly nalezeny žádné příspěvky.

Vyhledávání

Kontakt

Stanislav Břeň - Příbram ag. Příbram + 420 606 293 764

Newsletter Příbram ag.

Přihlaste se k odběru novinek:

Zpravodajství

Nebyly nalezeny žádné záznamy.