textařské a redakční služby

Příbramský Den železnice zahájí i projekt Kniha do vlaku

09.09.2015 09:15

Volný den by si měli v sobotu 12. září 2015 udělat všichni fandové železnice a milovníci velkých vláčků z Příbrami a blízkého okolí.

Blíží se už pátý ročník regionálních oslav Dne železnice v Příbrami, pořádaný spolu s dalšími partnery místním železničním spolkem Rakovnicko – Protivínská dráha. Že je opět na co se těšit, prozrazuje i letošní organizační a technická spolupráce s Kovohutěmi Příbram, které v tento den pořádají svůj tradiční Běh Kovohutěmi. Svou železniční vlečku, hutnické muzeum a část výrobního provozu otevřou v tento den mimořádně i pro návštěvníky Dne železnice, kteří sem budou moci dojet zvláštními historickými vlaky přímo z příbramského nádraží. Jízd těchto vlaků lze využít i k návštěvě a prohlídce nedalekého Pivovaru Podlesí, který se stal letošním novým partnerem této akce.

Časový prostor mezi jízdami zvláštních vlaků, jejichž počet je oproti minulému ročníku výrazně navýšen, vyplní tradiční doprovodný kulturní program. Na vlakovém nádraží v Příbrami se tak budete moci svézt novou šlapací kolejovou drezínou, zhlédnout divadelní představení železničářské hry Bedřich Hrozný v podání ochotnického souboru Divadla za vodou z Čenkova nebo se zúčastnit prohlídky pracoviště řízení provozu. Děti se pak mohou těšit na dětský koutek nebo na filmová promítání s železniční tématikou. V tento den bude též ve spolupráci s Knihovnou Jana Drdy slavnostně zahájen projekt Kniha do vlaku, při kterém bude ve vestibulu nádraží uvedena do provozu knihovnička pro cestující.

Celodenní program na nádraží bude zabezpečen občerstvením včetně točeného piva. Po celý den bude opět možné odevzdat do speciálně určeného železničního nákladního vozu zájmový odpad v rámci sběru pořádaného Kovohutěmi Příbram. Všichni přispěvatelé budou zařazeni do podzimního soutěžního kola této pravidelné sběrové akce. Nutno dodat že vstupné a jízdné ve zvláštních vlacích je po celý den dobrovolné

Po ukončení akce, mohou návštěvníci využít zvláštního návratového spoje s odjezdem z Příbrami v 19.05. Tento vlak bude zastavovat ve stanicích Bratkovice, Jince, Lochovice a Zdice. Ve Zdicích je zajištěn přestup na rychlík do Berouna a Prahy. Podrobnější program celého dne, včetně jízdních řádů zvláštních vlaků lze nalézt ZDE nebo na spolkových stránkách RPD.
 

Jiří Boháč, Spolek Rakovnicko-Protivínská dráha
 

Vyhledávání

Kontakt

Stanislav Břeň - Příbram ag. Příbram + 420 606 293 764

Newsletter Příbram ag.

Přihlaste se k odběru novinek:

Zpravodajství

Nebyly nalezeny žádné záznamy.