textařské a redakční služby

Příbramské gymnastky obhájily zlato (FOTOGALERIE)

16.04.2014 11:34

Letošní republikové kolo v gymnastice se konalo v Prostějově a Gymnázium Příbram u toho ani tento rok nechybělo. Už minulý rok naše družstvo vyhrálo, a proto všichni doufali, že se vítězství podaří obhájit.Tentokrát se tým skládal ze čtyř dívek a tří chlapců. Někteří z nich se pod vedením profesorky Vrátné vydali už 11. dubna směr Prostějov, část dívčího družstva už ale v té době soutěžila v Havířové v republikovém finále silového čtyřboje. V pátek si družstva mohla vyzkoušet své sestavy v tělocvičně, kde v sobotu od 10 hodin probíhalo celorepublikové kolo už naostro. Příbramská děvčata, posílena republikovým prvenstvím Dominiky Rozmajzlové v silovém čtyřboji, tady soutěžila jako jeden z osmi nejlepších týmů.

Dívky soutěžily ve čtyřboji, a to na kladině, v prostných, na bradlech a v přeskoku. Každá gymnastka závodila ve všech kategoriích a počítaly se vždy tři nejlepší známky od porotců. Tento rok byla konkurence velká. Týmy byly sestaveny převážně z gymnastek, které trénují denně. Největším soupeřem byl Frýdek-Místek. Ale ani ten nemohl naše gymnastky zastavit na cestě k vítězství. Díky tréninkům, skvělé přípravě, za kterou stojí profesorka Vrátná a také, příbramský oddíl Sokola, a hlavně dovednostem dívek se probojovaly ke zlatému poháru. Vsadily na čistotu provedení prvků a to se jim vyplatilo. Získaly nejvyšší hodnocení a staly se tak znovu nejlepšími gymnastkami v republice.

Na stupně vítězů v Prostějově ovšem dosáhli také chlapci. Ti ve složení Jakub Pálek, Antonín Schejbal a Michal Gerčák obsadili vynikající třetí místo. Sám Jakub Pálek se pak mezi jednotlivci stal mistrem republiky. Chlapecký gymnastický čtyřboj se skládal z prostných, bradel, přeskoku a kruhů.

Domů všichni odjížděli nejen se zlatým pohárem a medailemi na krku, ale také s nepopsatelnými pocity štěstí.


Tip: Snímky si můžete prohlédnout na FB profilu – www.facebook.com/pribramag.
Hana Cardová, Gymnázium Příbram, LegionářůDiskusní téma: Příbramské gymnastky obhájily zlato (FOTOGALERIE)

Nebyly nalezeny žádné příspěvky.

Vyhledávání

Kontakt

Stanislav Břeň - Příbram ag. Příbram + 420 606 293 764

Newsletter Příbram ag.

Přihlaste se k odběru novinek:

Zpravodajství

Nebyly nalezeny žádné záznamy.