textařské a redakční služby

Přepadávali benzinky na Příbramsku, nyní jim hrozí až deset let za mřížemi (VIDEO)

25.03.2014 14:00

Příbram (Příbramsko) - Příbramským kriminalistům se podařilo dopadnout čtyři pachatele, kteří přepadávali benzinky. Muži ve věku 19 a 20 let se dopustili ve spolupachatelství tří loupeží, za což jim hrozí až desetiletý pobyt za mřížemi.„Je možné, že spáchali několik dalších přepadení v jiných okresech, to je však zatím předmětem šetření,“ řekla dnes pribramag.cz mluvčí příbramské policie Monika Schindlová.

V roce 2012 loupili během půl roku hned dvakrát na čerpací stanici v Jincích. Jeden z pachatelů přišel dovnitř s nožem v ruce, obličeje měl maskován šátkem a na hlavě měl kapuci. Po obsluze požadoval vydání finanční hotovosti. Odnesl si sedm tisíc korun a dvě krabičky cigaret. „Ve druhém případě měl na sobě zelenou kuklu a i tentokrát jeho lup činil sedm tisíc korun,“ řekla mluvčí.

V červenci loňského roku přepadli benzinku v Zalužanech. Jeden z mužů si šel nejdříve dovnitř zakoupit pití, chtěl obhlédnout situaci. Další dva se oblékli do připravených oděvů a obličeje si zakryli kuklami. „Po osmé hodině večerní vstoupili do vnitřních prostor objektu s noži v ruce. Poškozenou ženu natlačili k oknu a z pokladny si vzali 40.000 korun a šest dálničních známek. Následně utekli k připravenému automobilu, kde za volantem čekal poslední z lupičů a odjeli pryč,“ uvedla Schindlová.

Po cestě se zbavili oděvních svršků, vyhodili je za jízdy ven z vozu. Následně si všichni čtyři rozdělili peníze, které pak užili pro osobní potřebu, na drogy nebo na uhrazení svých dluhů. U jednoho z lupičů bylo při osobní prohlídce nalezeno asi 10 gramů marihuany.

„Kromě loupeže se bude nyní zpovídat ještě z přečinu přechovávání omamné a psychotropní látky a jedu. Dva muži jsou v podmínce, již dříve se dopustili loupežných přepadení. Další z pachatelů byl z jiné loupeže obviněn, ale zatím nebyl odsouzen,“ informovala Schindlová.

Koncem loňského roku chtěl jako zaměstnanec baru zamaskovat fingovaným přepadením vzniklé manko.

 

Tip: Video najdete na našem FB profilu - www.facebook.com/pribramag.

redDiskusní téma: Přepadávali benzinky na Příbramsku, nyní jim hrozí až deset let za mřížemi

Nebyly nalezeny žádné příspěvky.

Vyhledávání

Kontakt

Stanislav Břeň - Příbram ag. Příbram + 420 606 293 764

Newsletter Příbram ag.

Přihlaste se k odběru novinek:

Zpravodajství

Nebyly nalezeny žádné záznamy.