textařské a redakční služby

Pokárání od dětí působí na motoristy více než od policistů (FOTOGALERIE)

13.06.2014 07:28

Bohutín (Příbramsko) - Včera odpoledne proběhla na Příbramsku preventivní akce v dopravě s názvem Slunce na cestách. Jednadvacet žáků čtvrté a páté třídy bohutínské školy pomáhalo policistům hodnotit zastavené řidiče.„Děti se oblékly do reflexních vestiček a hodným motoristům rozdávaly vlastnoručně vyrobená a namalovaná usměvavá sluníčka, těm s nějakým prohřeškem zase zamračená,“ řekla serveru pribramag.cz mluvčí příbramské policie Monika Schindlová.

Akce měla upozornit řidiče na to, že svým chováním za volantem mohou přispět k vyšší bezpečnosti v dopravě. A to zejména v blízkosti škol a mateřských školek. „Upozornění směrované od školáků působí na správné chování šoférů určitě mnohem více,“ míní Schindlová.

Během jedné hodiny zastavila policie 28 vozidel, dva motoristé dostali od dětí „mračouna“ – za nefungující přední světlo a nepřipoutání.

„V loňském roce se tato akce konala v Chrašticích. Tehdy obdrželo osm řidičů kabonící se slunce, většinou za nerozsvícená světla a v jednom případě motorista předjížděl na plné čáře,“ dodala Schindlová.

Tip: Snímky najdete na našem FB profilu - www.facebook.com/pribramag.

sdb

Vyhledávání

Kontakt

Stanislav Břeň - Příbram ag. Příbram + 420 606 293 764

Newsletter Příbram ag.

Přihlaste se k odběru novinek:

Zpravodajství

Nebyly nalezeny žádné záznamy.