textařské a redakční služby

Po velkém úspěchu se zopakuje „kotlíková“ dotace

13.05.2014 07:41

Praha - Krajští radní se na svém zasedání v pondělí 12. května dohodli na pokračování v programu finanční podpory výměny starých kotlů za nové ekologické. Odsouhlasili uzavření dohody s Ministerstvem životního prostředí ČR a Státním fondem životního prostředí ČR (SFŽP) ve výši 80 milionů korun na poskytnutí dotace v rámci Společného programu na výměnu starých kotlů za nové pro občany Středočeského kraje.„Vzhledem k tomu, že se náš kraj bude podílet na této celkové částce rovnou polovinou, tedy 40 miliony, radní odsouhlasili, že tato částka bude zapracována do krajského rozpočtu pro rok 2015,“ řekl hejtman Středočeského kraje Josef Řihák.

Podle náměstka pro oblast životního prostředí a zemědělství Marka Semeráda je zájem lidí o výměnu kotlů stále obrovský. „V rámci první výzvy na výměnu starého kotle na nový ekologický, která proběhla v roce 2013, zájemci vyčerpali během tří dnů celou finanční částku 40 670 000 korun, která byla na tento program vyčleněna. Uspokojeno bylo 912 podaných žádostí o dotaci,“ připomněl náměstek Semerád.

Nová výzva pro čerpání finančních příspěvků na výměnu kotlů by měla být vyhlášena v září letošního roku. A protože kontrola podaných žádostí trvá zhruba čtyři měsíce, budou moci občané dosáhnout na čerpání těchto peněz až v roce příštím, tedy v roce 2015.

redDiskusní téma: Po velkém úspěchu se zopakuje „kotlíková“ dotace

Nebyly nalezeny žádné příspěvky.

Vyhledávání

Kontakt

Stanislav Břeň - Příbram ag. Příbram + 420 606 293 764

Newsletter Příbram ag.

Přihlaste se k odběru novinek:

Zpravodajství

Nebyly nalezeny žádné záznamy.