textařské a redakční služby

Pětitisící autobus ze SORu Libchavy směřuje na Příbramsko (FOTOGALERIE)

15.03.2014 09:38

Skupina Arriva převzala od výrobce autobusů SOR Libchavy jeho pětitisící vyrobený autobus. Jedná se o vozidlo typového označení SOR CN 12, které je v barevném korporátním designu společnosti Arriva.Autobus je součástí dodávky 17 vozidel (3x SOR CN 10,5 a 14x SOR CN 12) určené pro obnovu vozového parku společnosti Arriva Praha s využitím finančních prostředků poskytnutých z Regionálního operačního programu NUTS II Střední Čechy (ROP SČ). Výše poskytnuté dotace činí 26.359.000 korun.

Záměrem tohoto projektu realizovaného v období od září 2012 do června 2014 je modernizace vozového parku nákupem nových nízkopodlažních ekologických autobusů, které umožní přepravu osob se sníženou pohyblivostí a orientací. Pořízené autobusy jsou postupně nasazovány na linky v oblastech Příbramska, Březnicka, Sedlčanska a Dobříšska s přesahem do hlavního města Prahy a jsou provozovány v závazku veřejné služby Středočeského kraje.
 
„Pořízený autobus je dalším vozidlem v novém barevném provedení skupiny Arriva, které zařadíme do našeho vozového parku, konkrétně do provozovny v Příbrami. Výrobce autobusů  SOR Libchavy je našim největším dodavatelem městských a meziměstských autobusů, které jezdí pod značkou Arriva v Čechách a na Moravě,“ uvedl při slavnostním předání nového vozidla ve výrobním závodě Daniel Adamka, generální ředitel Arriva Transport Česká republika. „Kromě dieselových autobusů jsou dodávány společností SOR skupině Arriva i vozidla s pohonem na CNG, které jezdí převážně na Moravě,“ dodal.

„Arriva patří dlouhodobě mezi naše nejvýznamnější zákazníky, kterým dodáváme dlouhodobě různé typy vozidel, od malokapacitních autobusů CN 8,5 přes střední BN 12 až po velkokapacitní NB 18 City. Není proto žádným překvapením, že právě tento náš jubilejní pětitisící vůz zamířil k tomuto dopravci,“ řekl Jaroslav Trnka, generální ředitel SOR Libchavy.

Kromě samotného autobusu byl předán vedením firmy SOR zástupcům dopravní skupiny Arriva model meziměstského autobusu ve firemních barvách dopravce v měřítku 1:43, pamětní list a symbolický klíč k vozidlu.

Pětitisící vyrobený autobus firmy SOR Libchavy, který má typové označení CN 12, je meziměstský dvoudveřový částečně nízkopodlažní autobus délky 11.790 mm, šířky 2525 mm a výšky 2950 mm. Vozidlo má kapacitu 41 míst k sezení a 41 k stání s jedním bezbariérovým prostorem pro přepravu invalidního vozíku nebo dětského kočárku. Pro snadnější nástup a výstup pohyblivě handicapovaných cestujících či rodičů s kočárky je vozidlo vybaveno mechanickou výklopnou plošinou. Autobus je osazen motorem Iveco Tector NEF o maximálním výkonu 194 kW splňující emisní normu Euro 5 EEV a šestistupňovou plně synchronizovanou převodovkou ZF s retardérem Voith.


Tip: Snímky naleznete na našem FB profilu – www.facebook.com/pribramag.

red
 Diskusní téma: Pětitisící autobus ze SORu Libchavy směřuje na Příbramsko (FOTOGALERIE)

Nebyly nalezeny žádné příspěvky.

Vyhledávání

Kontakt

Stanislav Břeň - Příbram ag. Příbram + 420 606 293 764

Newsletter Příbram ag.

Přihlaste se k odběru novinek:

Zpravodajství

Nebyly nalezeny žádné záznamy.