textařské a redakční služby

Opožděný start, ale i tak si Pikrt zaslouží cenu za fair-play (KOMENTÁŘ)

22.07.2014 08:40

Případ rezignace Pavla Novotného z pozice jednatele Městských lesů Příbram ukázal, že v radě města neexistuje příliš velké souznění mezi zástupci ODS a ČSSD.

Na předprázdninovém zasedání rady města chtěl současný starosta Pavel Pikrt prosadit bod, který by se zabýval tímto tématem. Nešlo ještě o odvolání, ale o samotné projednání. Se svým návrhem zůstal v opozici a zajímavé je, že proti hlasovali čtyři ze sedmi radních. Vzdor Pikrtovu návrhu se z logiky složení rady a výsledku hlasování musel postavit minimálně jeden sociálnědemokratický radní. Podle našich informací se ale hlasy ODS a ČSSD ještě více promíchaly.

Klíčové v té chvíli bylo zřejmě oddálit jednání a přimět Novotného, aby sám rezignoval. Ten nakonec uvedl zdravotní důvody a rada jej pak už jen formálně odvolala. Tristní je to, že ve své funkci zůstával 1,5 roku neoprávněně, že vedení města situaci dlouho neřešilo a že se do funkce dostal bez výběrového řízení na osobní doporučení Václava Černého (ODS).

Pozitivní je to, že Pikrt do problému řízl. Sice zůstal trochu jako kůl v plotě, ale po letech, kdy se v Příbrami soustavně zakrývala nejrůznější selhání a systematicky potlačoval kritický hlas veřejnosti, Pikrt už poněkolikáté ukázal, že umí těžkopádně, ale přeci řešit politicky nepříjemné věci včetně přiznání chyby. Je to málo, protože kostlivců ve skříni je dost na jednu slušnou příbramskou kostnici, ale jde určitě o inspirativní příklad pro ostatní.

Výzva k rezignaci, kterou formulovalo hnutí Šance pro Příbram, tak nebyla úplně férová. Na příbramské poměry by si starosta naopak vysloužil cenu za fair-play, i když by to bylo v disciplíně s opožděným startem.

sdb
 

Vyhledávání

Kontakt

Stanislav Břeň - Příbram ag. Příbram + 420 606 293 764

Newsletter Příbram ag.

Přihlaste se k odběru novinek:

Zpravodajství

Nebyly nalezeny žádné záznamy.