textařské a redakční služby

O volebních heslech a sloganech (GLOSA)

18.09.2014 07:12

S blížícími se volbami se rozvinuly žně kreativců, kteří vymýšlejí hesla a slogany, mající za úkol připoutat a zmnožit voličské řady, které by házely do volebních uren tu i onde hlasovací lístky, kolorované případně kroužky preferencí.

Stačí se porozhlédnout a hned je možné vybírat kandidáty. Po ovoci poznáte je, takže si může volič vybírat.

Tady jeden uchazeč o voličské hlasy, řekněme Josef Kandidát, si natiskl na své bilbordíky – Tady je Kandidátovo. Díky vánočním televizním pořadům si nejen volič pamětník vzpomene na pohádku s tančícím a zpívajícím ševcem, který si odskakuje do země Krále Miroslava zajuchat. Náš Josef Kandidát si vykolíkoval klejm pro svůj volební taneček, ale pro své zatančení má místo těsně u silnice, kam vítr zavál lecjaké, převážně nevábné odpadky. Budiž, nechť jsou odpadky jeho.

Další slogan s velkým portrétem hlásá, že Zde volíme Josefa Kandidáta. Nic proti tomu, ale pověšení tohoto bilbordíku s fotkou na každou druhou lucernu kolem silnice je poněkud zavádějící, na lucerně by asi fakticky nikdo skončit nechtěl, to by asi radši propadnul ve volbách nebo v matematice.

Jiný Josef Kandidát kráčící s celostátní volební jedničkou svým plakátem kamsi ke světlým zítřkům, si napsal jako volební heslo – S čím vstupuje Josef Kandidát do voleb? Celostátní volební maskot je ovšem rodu mužského, kterého bych si nikdy nedovolila označit zájmenem „to“.

Jinak všechny kandidující strany slibují pro své voliče snad modré z nebe. Jenom my se snažíme o jedno – vrátit městu úsměv. Nejen tímto zamyšlením.


Obsah příspěvku nemusí vyjadřovat stanovisko redakce.
Dagmar Říhová, Šance pro Příbram

Vyhledávání

Kontakt

Stanislav Břeň - Příbram ag. Příbram + 420 606 293 764

Newsletter Příbram ag.

Přihlaste se k odběru novinek:

Zpravodajství

Nebyly nalezeny žádné záznamy.