textařské a redakční služby

Nový kotel: Středočeský kraj spouští další kolo dotací

08.07.2014 14:44

Ekologický a ekonomický kotel je snem nejednoho domkaře. Středočeský kraj spouští další kolo takzvaných kotlíkových dotací. To začne v pátek 5. září 2014 na Výstavišti v Lysé nad Labem, kde se uskuteční výstava zaměřená na tepelnou techniku.

Lidé zde budou moci získat informace pro podání své žádosti o výměnu starého kotle za nový ekologický.„V areálu výstaviště zřídí Středočeský kraj stánek, ve kterém budou od pátku do neděle odborní pracovníci krajského úřadu zájemcům o kotlíkovou dotaci vysvětlovat, jak vyplnit potřebný formulář žádosti i další podrobnosti, které jsou pro úspěšné podání žádostí potřebné. Samotný příjem žádostí bude zahájen v pondělí 8. září na Krajském úřadu Středočeského kraje,“ upřesnil náměstek hejtmana pro životní prostředí Marek Semerád.

Na výměnu starých kotlů za nové bude ve středních Čechách k dispozici 80 milionů korun, což je dvojnásobek oproti kolu prvnímu. „Díky tomu budeme moci uspokojit i daleko větší počet zájemců,“ dodal Semerád.

Zájem o finanční příspěvek na výměnu starého kotle za nový je podle náměstka pro oblast životního prostředí a zemědělství obrovský. V rámci první výzvy na výměnu starého kotle na nový ekologický, která proběhla v roce 2013, zájemci vyčerpali během čtyř dnů celou finanční částku 40 milionů korun, která byla na tento program vyčleněna.

sdb

Vyhledávání

Kontakt

Stanislav Břeň - Příbram ag. Příbram + 420 606 293 764

Newsletter Příbram ag.

Přihlaste se k odběru novinek:

Zpravodajství

Nebyly nalezeny žádné záznamy.