textařské a redakční služby

Na Březových Horách proběhly v posledních letech investiční akce za desítky milionů korun, další jsou projektově připravovány (POLEMIKA)

10.04.2014 13:06

V reakci na článek „I přes opakované stížnosti se na Březových Horách nic neděje“, který byl v tomto týdnu zveřejněn na tomto serveru, reaguje město Příbram následujícím prohlášením.

Někteří naši březohorští spoluobčané zřejmě zapomínají na to, jak rozsáhlé a finančně nákladné investiční akce byly za poslední léta právě na Březových Horách, potažmo v katastrálním území Březové Hory, realizovány. Tyto projekty byly hrazeny jak z finančních prostředků evropských a státních fondů, tak také z peněz městského rozpočtu. Vzpomeňme například na vloni dokončenou rozsáhlou rekonstrukci Mariánské ulice, kterou město Příbram hradilo bez jakéhokoliv přísunu dotací a pouze ze svých prostředků. Vzpomeňme také na zateplení několika budov, opravu školy, nebo neméně nákladnou rekonstrukci veřejného osvětlení.

„Co se týče zmiňovaného březohorského hřbitova, ten bychom jako města velice, ale velice rádi opravovali a dělali na něm nadstandardní údržbu, ale vzhledem k tomu, že je tento hřbitov v majetku církve, nemůžeme a ani nebudeme investovat finanční prostředky do cizího majetku,“ řekl místostarosta Ivan Šedivý. Na tomto hřbitově i přesto provádí město Příbram alespoň běžnou údržbu, která by však podle slov místostarosty mohla také ustat.

„Co se týče pampelišek, jsme zvyklí z ostatních částí města na to, že lidé kteří mají vlastní domy, si před vlastním prahem zametou. Pokud však na odstranění pampelišek městem bude trváno, tak to samozřejmě uděláme,“ doplnil místostarosta.

V současnou chvíli je projektově připravována velmi rozsáhlá investiční akce, která se bude týkat rekonstrukce Prokopské ulice a bude zahrnovat kanalizaci, vodu, osvětlení a plyn.  

K tématu se vyjádřil také starosta Pavel Pikrt, který říká: „Rozhodně Březové Hory nepovažuji za odstrkovanou městskou část. Ba právě naopak. S občany Březových Hor se scházíme na pravidelných schůzkách, stejně tak s jednotlivými spolky jako jsou Spolek Prokop nebo Spolek přátel Březových Hor. Jednání se zpravidla účastní také ředitel Technických služeb Příbram a zástupce odboru silničního hospodářství a investic a s Březohorskými řešíme jejich nejrůznější požadavky, připomínky a podněty, na které v rámci možností reagujeme.“

Níže je uveden alespoň hrubý výčet realizovaných investičních akcí za poslední léta na Březových Horách, resp. v katastrálním území Březové Hory:
- Rekonstrukce náměstí H. Kličky
- Rekonstrukce silnice I/18 – Rožmitálská a Husova ulice
- Souvislá oprava místní komunikace – K Dolu Marii
- Souvislé opravy povrchů ulic Žežické (úsek od I/18 k ulici prof. Pobudy) a Mariánské ulice
- Kanalizace ulice Úzká, Heyrovského, Rytířská
- Sportovní hřiště ZŠ – u hotelu Minerál
- Kanalizace v ulici Pod Struhami
- Hornický vláček v ulici Pod Struhami
- Kanalizace a vodovod v ulici Na Struhách
- Výstavba domova seniorů
- Kanalizace v ulici Nad Litavkou
- Kanalizace a vodovod v ulici Pod Kovárnami
- Zateplení ZŠ PB – Březové Hory
- Rekonstrukce Mariánské ulice
- Souvislá oprava místní komunikace – ulice U Prokopa
- Rekonstrukce místních komunikací v Příbrami – 1. etapa – ulice Prof. Pobudy, Žežická ulice
- Plynofikace Libušiny ulice
- Rekonstrukce kuchyně – ZŠ Březové Hory
- Plynofikace

Připravované investiční akce:
- Kompletní rekonstrukce Prokopské ulice
- Řešení pobočky Knihovny Jana Drdy na Březových Horách

Obsah příspěvku nemusí vyjadřovat stanovisko redakce.
Ondřej Šlechtický, mluvčí města Příbram

Diskusní téma: Na Březových Horách proběhly v posledních letech investiční akce za desítky milionů korun, další jsou projektově připravovány (POLEMIKA)

Datum: 10.04.2014

Vložil: Vlado Srnka

Titulek: Pozvánka

Vážený pane tiskový mluvčí. Mohl by jste mi zdělit,kdy jste jako zaměstnanec města a tiskový mluvčí byl naposledy na Březových Horách? Pane Šlechtický,zvu vás veřejně i s panem místostarostou Šedivým na procházku po Březových Horách. Ukážu vám chodníky,opěrné zdi,silnice atd.
S pozdravem Vladimír Srnka

Vyhledávání

Kontakt

Stanislav Břeň - Příbram ag. Příbram + 420 606 293 764

Newsletter Příbram ag.

Přihlaste se k odběru novinek:

Zpravodajství

Nebyly nalezeny žádné záznamy.