textařské a redakční služby

Muž z Příbrami podváděl na Aukru, přišel si na 18.000 korun

15.03.2014 19:11

Příbram (Příbramsko) - Z přečinu podvodu byl obviněn sedmadvacetiletý muž z Příbramska. V březnu loňského roku údajně podváděl na internetovém portálu aukro.cz.„Pod smyšleným uživatelským jménem zde nabízel ke koupi externí harddisky a mobilní telefony. Jeho úmyslem však nebylo zboží dodat, protože ho neměl ani ve svém vlastnictví, cílem bylo získat finanční prospěch,“ sdělila pribramag.cz mluvčí příbramské policie.

V nejméně pěti případech mu sedli kupující na lep a dopředu mu zaplatili převodem na účet. Zakoupené zboží jim však nikdy nebylo doručeno, ani navráceny peníze. Prodávající s nimi následně přestal komunikovat. Celkem se obohatil o 18.000 korun.

„Policistům se operativním šetřením podařilo pachatele tohoto podvodného jednání vypátrat a nyní mu hrozí až dva roky za mřížemi. Při výslechu se dotyčný hájil tím, že mu harddisky a telefony dodavatel zřejmě zapomněl dodat. Kupujícím prý nechtěl nic slibovat, když nevěděl, kdy mu zboží přijde. Získané finanční prostředky však obratem použil na své životní náklady,“ dodala mluvčí.

redDiskusní téma: Muž z Příbrami podváděl na Aukru, přišel si na 18.000 korun

Nebyly nalezeny žádné příspěvky.

Vyhledávání

Kontakt

Stanislav Břeň - Příbram ag. Příbram + 420 606 293 764

Newsletter Příbram ag.

Přihlaste se k odběru novinek:

Zpravodajství

Nebyly nalezeny žádné záznamy.