textařské a redakční služby

Kurzy sebeobrany jsou dobrou investicí (NÁZOR)

16.09.2014 12:09

V průběhu posledních let byly v rámci prevence kriminality v Příbrami organizovány kurzy sebeobrany pro ženy a seniory. Tyto kurzy pořádalo město Příbram ve spolupráci s občanskými sdružením Tilius vždy v tělocvičně v objektu bývalé 8. ZŠ.

Oba tyto kurzy se setkaly s nebývalým zájmem mezi ženami a seniory. Osobně jsem se zúčastnil zahájení kurzu pro ženy, kde se sešly ženy v počtu asi 15, aby se naučily předcházet krizovým a nebezpečným situacím. Současně se učily a procvičovaly způsoby sebeobrany pro případy, že by k jejich fyzickému napadení skutečně došlo. Zástupci občanského sdružení Tilius zajímavou a poutavou formou předávali informace a zkušenosti o sebeobraně. Každá z účastnic si odnášela cenné informace, jak zajišťovat svojí osobní bezpečnost.

Některé zájemkyně musely být z kapacitních důvodů odmítnuty a obracejí se na mě jako na starostu města a na manažera prevence kriminality s požadavkem, aby tyto kurzy sebeobrany, jak pro ženy, tak pro seniory byly v příštím roce 2015 opět organizovány. Dal jsem příslib, že se budu snažit tyto kurzy na příští rok 2015 naplánovat pro co největší počet účastníků, protože si myslím, že prevence kriminality v podobě kurzů sebeobrany je účinnou zbraní proti kriminalitě.

Finanční prostředky vložené do kurzů sebeobrany jsou velmi dobrou investicí v boji proti kriminalitě.


Obsah příspěvku nemusí vyjadřovat stanovisko redakce. Redakční titulek.

Pavel Pikrt, starosta města Příbram

Vyhledávání

Kontakt

Stanislav Břeň - Příbram ag. Příbram + 420 606 293 764

Newsletter Příbram ag.

Přihlaste se k odběru novinek:

Zpravodajství

Nebyly nalezeny žádné záznamy.