textařské a redakční služby

Klienti Pečovatelské služby Příbram nezůstávají stranou dění

15.03.2015 09:33

V uplynulém týdnu se klienti Pečovatelské služby Příbram sešli na společném setkání, na které zavítalo i vedení města Příbrami:  pondělí v Domově seniorů na Březových Horách a ve čtvrtek v restauraci Švejk.

Obyvatelé Domova seniorů i příbramských domů s pečovatelskou službou byli seznámeni s novým ředitelem Pečovatelské služby Dušanem Strakulou a ve čtvrtek měli také možnost promluvit si se starostou města Jindřichem Vařekou i místostarostkou Alenou Ženíškovou.

Probírala se různá témata týkající se života obyvatel pečovatelských domů, také různé připomínky a návrhy na zlepšení kvality jejich bydlení. Například místostarostka uvedla, že na základě stížností klientů pečovatelského domu v ulici Hradební bude v nejbližší době zřízena pozice vrátného: z důvodu nutnosti zamezit volnému vstupu osob do budovy a zajistit tak větší kontrolu.

Výkon pozice vrátného bude plně dotován Úřadem práce. Také se diskutovalo o problematice výtahů, drobných i větších oprav či kvality jídla. Ředitel Pečovatelské služby všechny připomínky vzal na vědomí a ubezpečil klienty, že jeho dveře jsou pro všechny vždy otevřeny.

Během odpoledne vystoupila také velitelka Městské policie Příbram Jaroslava Vodičková, která přítomné seznámila s projektem Asistentů prevence kriminality, kteří jsou obyvatelům v případě nutnosti k dispozici. Z reakcí účastníků setkání byla znát radost, že má město zájem s nimi promluvit, probrat témata, která je trápí či zajímá.

Místostarostka Alena Ženíšková přítomné ubezpečila, že to rozhodně nebyla poslední akce, ale že se v těchto setkáních a aktivitách bude pokračovat i do budoucna. Odpoledne bylo zakončeno posezením s harmonikou.


Názory uvedené v článku se nemusí shodovat se stanovisky redakce.
Pavlína Svobodová, tisková mluvčí, město Příbram

Vyhledávání

Kontakt

Stanislav Břeň - Příbram ag. Příbram + 420 606 293 764

Newsletter Příbram ag.

Přihlaste se k odběru novinek:

Zpravodajství

Nebyly nalezeny žádné záznamy.