Amazon dostal od kraje zelenou

13.03.2014 12:49

Praha - Středočeský kraj zamítl odvolání proti rozhodnutí stavebního úřadu města Hostivice. Ten dne 11. prosince 2013 povolil změnu územního rozhodnutí ohledně umístění distribučního centra společnosti Amazon na pozemcích obce Dobrovíz. Krajský úřad tak potvrdil, že společnost Amazon může na katastrálních pozemcích obce Dobrovíz stavět distribuční haly.

„Již několikrát jsem dával najevo svůj souhlas se stavbou distribučního centra společnosti Amazon – a to z jednoho prostého důvodu: nová pracovní místa. V současné době jistě mnoho lidí bez práce ocení nabídku až tří tisíc pracovních míst, se kterými projekt počítá,“ uvedl středočeský hejtman Josef Řihák.

Odvolání proti prosincovému rozhodnutí stavebního úřadu města Hostivice podala obec Dobrovíz a občanské sdružení Občané pro Dobrovíz dne 27. prosince 2013.  Krajský úřad ale nezjistil v postupu stavebního úřadu ani ve zmíněném rozhodnutí vady, které by odůvodňovaly jeho zrušení nebo změnu. Rozhodnutí kraje lze napadnout žalobou u Krajského soudu nebo podat podnět na přezkum na Ministerstvo pro místní rozvoj ČR.

Krajští radní dne 27. ledna 2014 odsouhlasili, aby se Středočeský kraj připojil k memorandu pro přípravu a podporu projektu společnosti Amazon v Dobrovízi. Dali tak oficiálně najevo svou podporu tomuto projektu.

red

Diskusní téma: Amazon dostal od kraje zelenou

Nebyly nalezeny žádné příspěvky.

Přidat nový příspěvek